Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi, safir cevherli uça sahip olan kalemle gerçekleştirilen kanal açma işleminde kullanılmaktadır. Safir FUE tekniğinde saçlı bölgeden saç kökleri alınarak, saçların seyrek olduğu veyahut saçsız kalmış bölgeye transfer edilmektedir. Safir FUE tekniği kullanılarak gerçekleştirilen ve kolay uygulanabilen bu saç ekimi uygulaması sayesinde, ihtiyaç duyulan saç kökleri daha fazla bölgeden alınabilmektedir. Bununla birlikte daha konforlu olan olun bu teknik aracılığıyla işlem izsiz olarak tamamlanabilmektedir.

İşleme geçilmeden önce yapılan lokal anestezi sayesinde kişi saç ekimi sırasında acı duymamaktadır. Saçsız alanındaki açıklık ve saçlı alanın durumuna göre tek seans içinde ortalama 2000-5000 greft alınabilmektedir. Eğer daha fazla saç köküne ihtiyaç duyulur ise ikinci bir seans yapılabilir. Mikro motorla, silindirik uçlar yardımıyla daha hızlı toplanabilen saç kökleri, tek tek toplanmaktadır. Saç köklerinin toplandığı yerlerde ilk etapta beyaz noktalar şeklinde izler oluşur. Fakat bu izler bir süre sonra görünmeyecek kadar düzelir. FUE tekniğinde dikişe, bisturiye gerek duyulmaz. Bu sayede FUE saç ekimi izsiz yöntem olarak bilinmektedir. Aynı yöntem ile erkekler ve kadınlara saç ekimi yapılabilmektedir.

Safir FUE saç ekimi, oldukça başarılı bir sonuç alınan bir yöntemdir. Ekimin yapıldığı bölgede kullanılan saç kökleri dökülmeyecektir. Dolayısıyla kişiler yaşam boyu kalıcı saçlarına kavuşmaktadır. Dahası bu saçlar yaşam boyunca uzamaya devam ederek kişilerin kendine güvenlerinin de artmasına yardımcı olacaktır.

Safir FUE saç ekimi neden tercih edilmeli ve avantajları nelerdir?
 • Safir cevherine sahip olan uç ile gerçekleştirilmektedir.
 • Kanal açma işlemini daha pürüzsüz, ince ve mikro düzeyde hatasız olarak yapmaktadır.
 • Daha yoğun saç ekimini mümkün kılmaktadır.
 • Kişilerin kendine güvenleri daha çok artar.
 • Kesi yapılmadığı için, dikiş yapılmasına gerek kalmaz
 • Saç köklerinin alındığı alanda kesi yapılmadığı için, dikiş yapılmasına gerek kalmaz ve iz oluşmaz. Sadece küçük çapta sıyrıklar olur. Bunlar ise 1 ila 2 gün içinde kendiliğinden iyileşmektedir.
 • Acı hissetmeden daha hızlı iyileşme sağlanarak, kişilerin normal yaşamlarına kısa sürede dönmelerini mümkün kılar.
 • Saç ekimi yapılan kişilerde doku ve his kaybı meydana gelmemektedir.
 • FUE tekniği ile yardımıyla alınan saç telleri saç ekiminin dışında aynı zamanda, sakal, kaş ve bıyık ekimi için de kullanılabilmektedir.
 • Bu yöntemle kişiler yeni saçları ile birlikte doğal bir görünüm elde ederler.
 • Kişilerin iyileşmesine bağlı olarak seans aralıkları daha kısa olmaktadır.
ND Hair Transplant Saç Ekim Kliniğinde, Safir FUE Tekniği Saç Ekimi ile ne zaman sonuç alınmaktadır?

Safir FUE tekniği ile saç ekiminin gerçekleştirilmesinin ardından 3 aydan sonra saç köklerinde net bir şekilde gelişme sağlanmaktadır. Bununla birlikte 7-8 ay sonrasında doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Ayrıca saç köklerinin hızlı kuvvetlenmesi için hizmet sağladığımız PRP (Platelet Rich Plasma) saç tedavisini de önermekteyiz.

ND Hair Transplant, uluslararası standartlarda hizmet veren bir saç ekim kliniğidir. ND Hair Transplant Safir FUE Saç Ekim Fiyatları 2023 için bizi arayın…

ND Hair Transplant Saç Ekim Kliniğimizde, alanında uzman hekimlerden oluşan kadrosu ile Safir FUE Saç Ekim, DHI Saç Ekim, Traşsız Saç Ekim, PRP (Platelet Rich Plasma) tedavileri başarıyla uygulanmaktadır. İşlemden işleme göre değişen ekim fiyatlarında en güncel ve doğru bilgiyi ancak detaylı analizden sonra öğrenebilirsiniz. Siz de Safir FUE saç ekimi yaptırmak istiyorsanız saç ekim kliniğimize başvurarak bizlere danışabilirsiniz.

Teklif Formu