Sakal Ekimi

Erkeklerde sakal, dış görünüş için çok fazla önem arz etmekte ve eksikliği sorun edilmekte olan bir konudur. Size bu konuda ND Hair Transplant saç ekim kliniğinde, FUE ekim yöntemi kullanılarak sakal ekimi için özel bir tedavi hizmeti sunmaktayız. Bu teknik sayesinde, acısız ve ağrı hissi olmadan en kısa süre içerisinde doğal bir görüntü kazanabileceksiniz.

Öncelikle FUE uygulaması ile greftlerin alınacağı bölge belirlenmektedir. İki kulak memesi arasında uygun kökler mevcutsa greftler buradan alınabilmektedir. Eğer yeterli değilse ense bölgesinden greftlerin alımı gerçekleştirilmektedir.

Sakal Ekim işlemleri FUE tekniği ile greftleri belirlenmiş olan bölgeden, mikro ölçüde cihazlar eşliğinde gerçekleşmektedir. Ardından sakal bölgesine açılmış olan kanallara, kökler tek tek yerleştirilmektedir. Bu sayede ekim yapılan bölgede simetrik ve doğal bir görünüm kazanılmaktadır. Bu sürecin ardından ise tedavi sonlanmaktadır.

Sakal ekim işlemi sonrasında herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Greftlerin yerleştirileceği kanalların açılmasından ve yerleştirilmesinin ardından bu bölgede kızarıklar olabilmektedir. İşlem sonrası bu durum 1 – 2 hafta içerisinde kalıcı bir iz kalmadan geçmektedir.

Sakal ekimi işleminin gerçekleşmesinin ardından kontroller yapılmaktadır. Sakallarda belirgin şekilde uzama 3 aydan sonra görülmekte, 7-8 ay sonrasında doğal bir görünüm oluşmaktadır.

Sakal ekimi tedavisini 21-22 yaşından itibaren alabilmeniz mümkün olmaktadır. Dolayısı ile bu yaşa kadar sakallarda uzama meydana gelebilmesi halen beklenmektedir.

Ek olarak sakal ekiminin ardından PRP saç tedavisi sakal kökleri içinde uygulanabilmektedir. Bu tedavi, köklerin daha kısa süre içerisinde kuvvetlenebilmesi için tavsiye edilmektedir.

Sakal ekimi yaptırmak isteyen hastalar öncelikle analiz edilir. Analiz sonrası hastanın tam köselik, veyahut yarım köselik (sakal seyrekliği) durumu belirlenir. Tam köselik ortalama olarak 4000-5000 greft ekimi ile tedavi edilmekteyken, yarım köselikte bu durum 2000-2500 arasında greft ekimi ile sonuçlandırılabilmektedir. Elbette ki sakal ekimi sonuçları her bireyde farklılık gösterebilmektedir.

Sakal ekimi fiyatları uzman ekipler tarafından gerçekleştirilecek analize göre belirlenmektedir. Ayrıca bu işlem öncesinde lokal anestezi yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir acı hissedilmez.

ND Hair Transplant, uluslararası standartlarda hizmet veren bir saç ekim kliniğidir. ND Hair Transplant sakal ekimi fiyatları 2023 için bizi arayın…

ND Hair Transplant saç ekim kliniğinde, alanında uzman hekimler kontrolünde, Safir FUE Saç Ekim, DHI Saç Ekim, Traşsız Saç Ekim, PRP (Platelet Rich Plasma) tedavileri başarıyla uygulanmaktadır. İşlemden işleme göre değişen ekim fiyatlarında en güncel ve doğru bilgiyi ancak detaylı analizden sonra öğrenebilirsiniz. Siz de sakal ekimi yaptırmak istiyorsanız kliniğimize başvurarak bizlere danışabilirsiniz.

Teklif Formu