Sıkça Sorulan Sorular

Çizim ve ekim kanalları, kişi anatomisine özel olarak oluşturulduğundan, en doğal görünüm hedeflenir. 

 

Her teknik ile ekim yapılabilmekle beraber, “Safir Uçla FUE” yöntemi genel olarak tercih edilen yöntemdir. 

 

Ekim kanallarının açılmasında kullanılan, tek kullanımlık özel steril cihazlardır.

 

Saç köklerinin alımında ve ekim sırasında kesi ve dikiş izi olmaz. Detayları ile ilgili olarak hekiminizden bilgi alabilirsiniz? 

 

Operasyon sırasında lokal anestezi yapılmaktadır. İğne korkusu olan hastalara özel olarak “Ağrısız Anestezi Cihazı” kullanılmaktadır. Böylece saç ekimi operasyonunda, acı ve ağrı yok denecek kadar az bir seviyeye indirilir. Detayları ile ilgili olarak, hekiminizden bilgi alabilirsiniz? 

 

Ağrısız ve acısız bir ekim süreci için anestezi uygulanır.

 

Terleme, saç köklerinin gevşemesine ve yerinden çıkmasına sebep olabilir. Ayrıca ağır spor aktivitesi ile vücut tarafından harcanan enerjinin saç gelişiminden fedakârlık yapılması anlamına geldiği unutulmamalıdır. 2 haftadan önce yüksek efor ve spor aktivitesi önerilmez. Ortalama olarak 1 Ay boyunca yüksek efordan uzak durulması, ekilen saçların gelişimi için önemlidir. Detayları ile ilgili olarak, hekiminizden bilgi alabilirsiniz?

 

Saç ekimi tedavisinden sonra uyuma pozisyonu çok önemlidir. Bununla birlikte yalnızca uyuma pozisyonu değil; uzanma, dönme gibi hareketlere de dikkat edilmelidir. Ekilen kökler, kanallara yaklaşık olarak 10 günlük sürede tutunmaktadır. Bu nedenle saç ekiminin ardından, saç ekilen bölgenin el ve yastık ile teması kesilmelidir. Detayları ile ilgili olarak, hekiminizden bilgi alabilirsiniz? 

 

Ekim yapılan saçlarda, operasyonundan ortalama 2 ay gibi bir süre sonra “şok dökülme” olarak tabir edilen süreç yaşanır. Şok dökülme sonucunda, tüm ekilen saçlar bir defa dökülecektir. Bu, normal ve beklenen bir durumdur.  Şok dökülmenin ardından, ekilen saçlar cilt altlında kalan folikül yapısı sayesinde, çok daha sağlıklı olarak, operasyonun 3'üncü ayında tekrar çıkmaya başlar. 6’ıncı aydan itibaren, ekilen saçlar tatmin edici bir görünüme kavuşur. Ekimin ardından 1 sene geçmesinin ardından, saçlar olağan ve sağlıklı görüntüsüne kavuşur.

 

Yara iyileşmesinde oldukça etkilidir. Tedavi, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. İltihaplanmayı engeller ve kan dolaşımını hızlandırır. Saçların büyümesine destek olma, saçları güçlendirme ve dökülmeyi durdurmada önemli katkı sağlar. Donör bölgesine uygulanan PRP tedavisi, saç ekimi işlemi için alım yapılan donör bölgenin, çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesine ve iz kalmamasına yardımcı olur.