Saç Ekiminde Greft

Saç Ekiminde Greft, saç kökü anlamına gelmektedir. Bir greftte ortalama 2-3 saç teli bulunmaktadır. Tabi ki bu kişiden kişiye değişmektedir. Kimi bireylerde bir greftte 2 saç teli bulunur iken bir başkasında 5-6 saç teli bulunabilmektedir. Saç ekimi uygulamalarında saç kökleriniz ne kadar sağlıklı ve çoksa sonuçlar o derece başarılı olur.

Greft hesaplama, saç kaybının olduğu bölge için ihtiyacınız olan saç köklerinin belirlenme işlemidir. Saç ekim merkezimizde tek seansta 4000 grefte kadar işlem yapılmaktadır. Bu da ortalama olarak 8000-12000 saç kökü anlamına gelmektedir.

En fazla kaç greft saç ekilebilir?

Bir kişiye bir seansta (aynı günde) 4000’den fazla greft ekilmesi önerilmemektedir. Fakat donör bölgesi oldukça verimli olan bir kişiye maksimum ekilebilecek greft sayısı 6.000’dir.

Saç Ekiminde Greft nasıl uygulanır?
  • Saç ekimi yapılacak olan bölge ve saç yoğunluğu analiz edilir.
  • Uygun olan saç ekimi tekniğine karar verilerek donör olan bölge tıraş edilmektedir.
  • Lokal anestezi uygulanarak, saç kökleri uzman cerrahlar tarafından özel cihazlar yardımı ile alınarak medikal koruyucularda toplanmaktadırlar.
  • Saç köklerinin istenilen bölgeye ekim işlemi için mikro delikler oluşturularak, uygun ekim açısı doğrultusunda saç greftleri yerleştirilmektedir.
  • Kişiye koruma sağlaması için bandajlandıktan sonra cerrahi saç ekimi işlemi tamamlanmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, greft sayısının değil saç kökü sayısının olduğudur. Saç kökü sayısı ne kadar fazla olursa, greft o kadar yoğun olmaktadır. Bu sayede saçlarınız daha yoğun bir şekil alacaktır.

Yapılan uygulamalar ile saç kaybı durumunuza göre ihtiyacınız olan greft sayısını yaklaşık olarak öğrenebilirsiniz.

Kesin sonuçlar için bizlere ulaşabilir veya merkezimize gelerek uzman doktorumuz ile görüşebilir, muayene olabilirsiniz. ND Hair Transplant, uluslararası standartlarda hizmet veren bir saç ekim kliniğidir.

ND Hair Transplant Saç Ekim Kliniğinde, alanında uzman hekimlerden oluşan kadrosu ile Safir FUE Saç Ekim, DHI Saç Ekim, Traşsız Saç Ekim, PRP (Platelet Rich Plasma) tedavileri başarıyla uygulanmaktadır. İşlemden işleme göre değişen ekim fiyatlarında en güncel ve doğru bilgiyi ancak detaylı analizden sonra öğrenebilirsiniz. Siz de saç ekimi yaptırmak istiyorsanız saç ekim kliniğimize başvurarak bizlere danışabilirsiniz.

Teklif Formu