Tıraşsız Saç Ekimi

ND Hair Transplant saç ekim kliniğinde,  doğal görünümlü saçlara tekrar kavuşmak isteyen, saçlarını kestirmeden saç ektirmeyi düşünen kişiler için bu işlem uygulanmaktadır.

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen veyahut ihtiyaç duyan birçok kişi, saçın tıraşlanması gerektiğini öğrendiğinde bu işlemi yaptırmamayı seçebilmektedir.

Tıraşsız saç ekimi, kişilerin günlük yaşantılarına ara vermeden ve iş ortamında fark edilmeden görünmek isteyenler için en uygun saç ekim işlemidir.

Tıraşsız saç ekim operasyonu olmak isteyen kişinin saç yapısının uygun olup olmadığı yapılacak saç analizi ile belirlenmektedir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin operasyon sırasında saç köklerine doğrudan etki edebileceği nedeniyle, kafein içeren içeceklerden bir süre uzak durmalı, operasyondan bir kaç gün önceden itibaren tamamen bırakılmalıdır.

Alkol, sigara gibi ürünlerin tüketilmesi hem saç köklerine, hem de iyileşme sürecine negatif etki edeceğinden bırakılması veya azaltılması tavsiye edilmektedir. Böylece iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olunmaktadır.

Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin, alım yapılacak bölgedeki saçlarının uzun olması gerekmektedir. Uzamış olan donör bölgenin orta kısmından ihtiyaca göre 1 veyahut 2 şerit olacak şekilde tıraşlanmaktadır. Üstte bulunan uzayan saçlar tıraşlı bölgeyi kapattığından burada işlem yapıldığı fark edilmemektedir. Dolayısıyla istenilen bölgeye hiçbir şekilde tıraş işlemi uygulanmadan DHI Kalem Yöntemi ile ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Tıraşsız saç ekimi mümkün müdür?

Tıraşsız saç ekim uygulamasında, uzun saçlı donör bölgenin altında kalacak şekilde gerçekleştirilen tıraşlama işlemi dışında, tıraşlama yapılmamaktadır. Ancak bu işlem için saçların uzun olması ve ekim yapılacak alan açıklığı ve donör bölgenin yeterliliği belirleyici olacaktır.

Tıraşsız saç ekimi nasıl yapılır?

Greft alımı, tıraş edilmiş bölgeden yapılmaktadır. Alınan kökler seyreklik veya kısmi dökülme olan bölgelere ekilmektedir. Ense bölgesi hızlıca iyileştiğinden ve tepe bölgesindeki saçlar kesilmediğinden, kişiler sosyal hayatlarına hemen dönebilirler.

Saç kesilmeden saç ekimi yapılabilir mi?

Saç ekimi öncesinde saçların tamamı tıraş edilmeden özellikle DHI tekniğiyle yapılması mümkündür.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları;
  • Tıraşsız saç ekimi, diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında kötü görüntü oluşumunu engeller.
  • Çoğunlukla kadınların tercih ettiği tedavi yöntemi olmaktadır.
  • İşlem bölgesi ile donör bölgesinin kamufle olması açısından faydalıdır.
  • Tedaviden etkili bir sonuç almak için sabır gerektiren bir işlemdir.
  • İyileşme süreci daha kısa sürmektedir.

ND Hair Transplant, uluslararası standartlarda hizmet veren bir saç ekim kliniğidir. ND Hair Transplant Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2023 fiyatları için bizi arayın…

ND Hair Transplant Saç Ekim Kliniğinde, alanında uzman hekimlerden oluşan kadrosu ile Safir FUE Saç Ekim, DHI Saç Ekim, Traşsız Saç Ekim, PRP (Platelet Rich Plasma) tedavileri başarıyla uygulanmaktadır. İşlemden işleme göre değişen ekim fiyatlarında en güncel ve doğru bilgiyi ancak detaylı analizden sonra öğrenebilirsiniz. Siz de Tıraşsız saç ekimi yaptırmak istiyorsanız saç ekim kliniğimize başvurarak bizlere danışabilirsiniz.

Teklif Formu