Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi, üst dudakta kıl çıkmaması veyahut çeşitli nedenlerle mevcut kıl köklerinde kayıplar yaşanması durumunda, kişinin kendi saç veya sakal köklerinin nakledilmesi işlemidir.

Saç ekimi işleminde olduğu gibi bıyık bölgesine ekilecek kıl kökleri, erkeklerde genetik olarak dökülmenin en az olduğu iki kulak arasındaki bölgeden veya enseden alınmaktadır.

FUE tekniği ile kişinin ense bölgesinden mikro motorlarla alınan greftler (saç kökleri) özel iğneler ile bıyık bölgesine ekilmektedir.

Bıyık ekiminde ekilen saç kökleri, normal olarak uzamaya devam ederler. Saçta olduğu gibi istenilen zamanda tıraş edilebilir, şekil verilebilir.

Bıyık ekiminde en önemli husus, saç köklerinin birbirine çok yakın ekilmemesidir. Bıyık ekim sıklığı saç köklerinin beslenebilmesi için yeterli şekilde düzenlenmelidir. FUE tekniği ile işlem yapılarak estetik ve doğal bir görünüm elde edilir. İşlem sırasında kullanılan ince uçlu özel iğneler ile işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaması sağlanmaktadır.

Bıyık dökülmesi; köselik, yara izleri, ameliyat izleri, yanık izleri gibi sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Bu gibi durumlar sebebiyle sorun yaşayan kişiler, bıyık ekimi ile sağlıklı ve doğal bıyıklara kavuşabilirler.

Saç köklerinin alındığı ense bölgesinde, veyahut bıyık bölgesinde bıyık ekimi sonrası herhangi bir iz kalmaz. İşlem sonrasında ekim yapılan köklerin çevresinde ve diplerinde ilk birkaç gün içinde küçük kırmızılıklar olabilmektedir. Bu durum geçici olmakla birlikte, 1-2 hafta içinde tamamen ortadan kaybolmaktadır. Çoğunlukla 2’inci haftadan sonra şok dökülme adı verilen süreç yaşanmaktadır. Ekilen saç köklerinde dökülmeler yaşanır ve bu beklenilen ve endişe duyulmaması gereken bir durumdur. Ekilen saç köklerinin tamamen çıkmasıyla 6 ila 8 ay sonrasında sağlıklı ve doğal görünümlü bıyıklara kavuşulmaktadır.

ND Hair Transplant saç ekim kliniğinde, FUE tekniği ile yapılan bıyık ekiminde sonuçlar kalıcı ve kesin olmaktadır.

ND Hair Transplant, uluslararası standartlarda hizmet veren bir saç ekim kliniğidir. ND Hair Transplant bıyık ekimi fiyatları 2023 için bizi arayın…

ND Hair Transplant saç ekim kliniğinde, alanında uzman hekimler kontrolünde, Safir FUE Saç Ekim, DHI Saç Ekim, Traşsız Saç Ekim, PRP (Platelet Rich Plasma) tedavileri başarıyla uygulanmaktadır. İşlemden işleme göre değişen ekim fiyatlarında en güncel ve doğru bilgiyi ancak detaylı analizden sonra öğrenebilirsiniz. Siz de bıyık ekimi yaptırmak istiyorsanız saç ekim kliniğimize başvurarak bizlere danışabilirsiniz.

Teklif Formu